Boranin Damir Sejdija juniorski reprezentativac Srbije u kik boksu

0

BOR – Fudbaleri Slatine pobedili su u poslednjem kolu Timočke zone Rudar Alpos iz Aleksinca ubedljivo, 7:2. Jedini predstavnik iz Bora završio je takmičenje na devetom mestu sa 40 bodova, koliko ima i osmo Orljane. Na prvom mestu, posle pobede na gostovanju Bukoviku 2:0 zadržao se Timočanin iz Knjaževca sa 73 osvojena boda i on će naredne sezone igrati u Srpskoj ligi. Drugi je Timok iz Zaječara koji ima dva boda manje, a na treće mesto plasirao se negotinski Hajduk Veljko sa 67 bodova. Na poslednjem mestu ostao je Rudar Alpos sa devet, a pretposlednji je BSK sa 22 osvojena boda.

U pretposlednjem kolu Okružne lige fudbaleri Bora zabeležili su još jednu pobedu, na gostovanju Šarbanovcu 5:0. Borska ekipa je sa 72 boda ubedljivo prva i obezbedila je plasman u višu rang pre dva kola. Sloga iz Kobišnice je na drugom mestu sa 61-nim bodom dok je Branik treći sa 59. Na začelju tabele su Krivelj sa 20 i Šarbanovac sa svega tri boda.

Damir Sejdija, takmičar kik boks kluba Bor nalazi se na spisku reprezentacije u konkurenciji mlađih juniora do 57 kilograma za predstojeća međunarodna takmičenja. Trener borskog kluba Siniša Vladimirović, postavljen za reprezentativnog trenera u disciplini ful kontakt.

Takmičari džudo kluba Bor učestvovali su tokom vikenda na turniru „Kup Srebrnog jezera“ u Velikom Gradištu. U konkurenciji 310 takmičara iz Ukrajine, Makedonije i Srbije, Borani su osvojili dve zlatne, dve srebrne i tri bronzane medalje. U konkurenciji kadeta zlatne medalje osvojili su Mladen Đorđević i Obren Antić, srebrnu Aleksandar Petrovski, a bronzane Uroš Đurđević i Jovan Boškov. O kadetskoj kategoriji borani su i ekipno osvojili prvo mesto. U kategoriji starijih poletaraca  Teodor Luka Nikolić osvojio je srebrnu medalju, a Sara Krajinjanović bronzanu.