Boranka Mia Ristić osvojila evropsko prvenstvo u tenisu

BOR – Boranka Mia Ristić osvojila je zlatnu medalju na pojedinačnom evropskom prvenstvu u tenisu za takmičare do 16 godina starosti, koje je održano u Prerovu u Češkoj. Mia je bila veoma ubedljiva, pobedila je suparnice u šest mečeva, bez izgubljenog seta.

U finalnom meču savladala je takmičarku Španije Martu Sorijano Santijag u dva seta sa samo dva izgubljena gema.

Borska teniserka do sada je osvajala prvenstvo Srbije u kategorijama do 10, 12, 14 i 16 godina, nastupala za juniorsku reprezentaciju Srbije, a od devet međunarodnih ITF juniorskih turnira na kojima je učestvovala osvojila je šest.

Zahvaljujući odličnim rezultatima koje je ostvarila na profesionalnim turnirima u maju i junu, pre dve nedelje je ušla na WTA listu i trenutno je na 1285. mestu. Osvajanje evropskog prvenstva svakako je njen najveću uspeh za sada, a sudeći po onom što je postigla do sada, još značajniji rezultati će tek da dođu.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.