Borske rukometašice ponovo pri vrhu tabele

0

BOR- Borske rukometašice pobedile su ekipu Juniora 30:24 i, dva kola pre kraja superligaškog takmičenja, stigle su do deobe petog i šestog mesta na tabeli sa ekipom iz Nove Pazove, nakon što je i Kikinda izgubila utakmicu u Šapcu, od Medicinara 34:27. Boranke su igrom opravdale bolji plasman na tabeli, a Junior se svojski trudio da stigne do važnih bodova u borbi za opstanak, u čemu je umalo i uspeo. Beogradska ekipa je u većem delu susreta napadala sa sedam igrača, bez golmana, ali se rizik ovog puta nije isplatio.

“Pale smo u drugom poluvremenu, za razliku od prvog i mislim da je to presudilo sve. Nadam se da ćemo sledeće dve utakmice dobiti i da ćemo ostati u ligi”, rekla je Milijana Stošić, rukometašica beogradskog Juniora.

“Igrom bez golmana smo se vratili rezultatski u prvom poluvremenu, jeste nas to verovatno i dosta “potrošilo”, međutim imali smo mnogo tehničkih grešaka, dosta nekih nepromišljenih pasova, naročito prema poziciji pivotmena, što nas je u tim situacijama koštalo lako primljenih golova. Na kraju, to je i presudilo utakmicu. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj igri i u nastavku prvenstva, preostala dva kola, trudićemo se da popravimo utisak i da ostvarimo možda još neku pobedu”, rekao je prof. dr Zoran Valdevit, predsednik Ženskog rukometnog kluba “Junior”.

Igrač utakmice u Boru još jednom je bila Bojana Milić, najefikasnija na susretu, sa novih devet golova, a posle utakmice za nju je priređena i mala svečanost na kojoj se klub borski zahvalio svom beku za doprinos velikom pomaku u rezultatima i kvalitetu. Bojana Milić narednog meseca nastavlja karijeru u Španiji, u ekipi Malage koja se bori za ulazak u plej of nacionalnog šampionata.

“Sve ovo bilo je previše emotivno za mene. Mnogo sam se vezala za ovaj grad, za ovu publiku i ovu ekipu. Mora da se nastavi negde dalje, ali mnogo mi je teško pao ovaj rastanak. Ovakvu publiku ne znam da li ću imati još negde gde budem otišla da igram”, rekla je Bojana Milić, rukometašica kojoj je ovo bila i oproštajna utakmica u dresu borskog tima. Na pitanje o nastavku karijere u Španiji, u ekipi koja svakako ima velike ambicije, Bojana je zaključila da je španska liga jača od naše, ali da će svakako pokušati da se uklopi u novi tim i u jači ritam obaveza i utakmica.

Takođe u 16. kolu Super lige, Mladost je u Novoj Pazovi pobedila ekipu Bekamenta 28:27, što ostavlja šanse ovoj ekipi, ali i Boru i Kikindi da eventualno prestignu tim iz Aranđelovca i obezbede takmičenje u plej ofu.

“Ova ekipa je možda izvukla i maksimum i to se i večeras videlo. I mi smo mladi, kao i Junior, nismo po godinama ništa stariji. Ali, vidi se da je ekipa i sazrela, da stekla i neko samopouzdanje na osnovu ovih poslednjih rezultata. Zaista moram igračicama da čestitam za sve što je urađeno na terenu i van njega, prošli smo kroz jako težak period iza nas i žao mi je samo što se sve to nije realizovalo i nekim boljim rezultatom, da smo možda došli i do plej ofa kojim slučajem. Ali, nije realno da to dostignemo”, rekao je Zoran Barbulović, šef Stručnog štaba ŽJRK “Bor RTB”.

Posle utakmica u dva vanredna termina, borski tim prvog dana vikenda gostuje vodećoj niškoj Naisi, a sledeće nedelje dočekuje trećeplasiranu Jagodinu, koja takođe ima velike ambicije u plej ofu. Da na početku sezone Borankama nisu oduzeta dva boda protiv Sloge, to bi već bila realna borba za mesto među četiri najbolja tima. Ovako, bilo bi to iznenađenje, ali kada ekipa igra rasterećeno, a kvalitetno, sve je u domenu mogućeg.