Bronzana medalja za Bobanu na Trofeju Beograda

BEOGRAD – U Beogradu je tokom vikenda održan tradicionalni trodnevni međunarodni turnir u streljaštvu „Trofej Beograda“, na kome je učestvovalo približno tri stotine strelaca iz 17 evropskih zemalja. Takmičarka streljačkog kluba Bor 030 Bobana  Momčilović Veličković osvojila je treće mesto i bronzanu medalju u gađanju iz vazdušnog pištolja sa 217,6 krugova. Drugo mesto osvojila je Antoaneta Boneva iz Bugarske, a prvo Jasmina Milovanović iz Srbije.

Poslednjeg dana takmičenja za veliku nagradu Beograda, Bobana je  stigla do četvrtog mesta u istoj disciplini sa 193,5 kruga. Prvo mesto zauzela je svetski prvak Ana Korakaki iz Grčke, druga je bila Renata Šike iz Mađarske, a treća Antoaneta Boneva.

Na ovom takmičenju nastupio je u juniorskoj konkurenciji i Mladen Mišković, takmičar streljačkog kluba Metalac Bor. Iako još uvek spada u pionire, Mladen ostvario dobar rezultat u gađanju vazdušnom puškom i sa 602,9 kruga stigao do 26. mesta.