Do oktobra evidentirano 19.000 noćenja

BOR – Za razvoj turizma na području Bora u narednoj godini, iz gradske kase biće izdvojeno 65 miliona dinara, a za uređenje putne infrastrukture u selima, što je jedna od osnova razvoja turizma 250 miliona.
Na području grada Bora 52 domaćinstva imaju registrovane smeštajne kapacitete u turizmu. Prema podacima gradske Turističke organizacije u prvih 9 meseci ove godine ostvareno je oko 19.000 noćenja. Najveće interesovanje turista i ove sezone je za Lazarev kanjon, gde je do sada evidentirano više od 4.800 poseta. Turistički poslenici u gradu značajnu pažnju posvetili su i promociji prirodnih potencijala ovog kraja, a organizovane su i posete turističkim sajmovima i manifestacijama.
Uz saglasnost JP „Srbija šume“, a zbog povoljnih vremenskih prilika produžena je turistička sezona u Lazarevoj pećini do 20. novembra.