Gde se mladi kreću? Koja su njihova interesovanja? Sa kojim problemima i potrebama se suočavaju?

Ovo su, između ostalog, pitanja na koja odgovaraju anketirani mladi u Boru u okviru međunarodnog projekta koji realizuje Institut za omladinski aktivizam i različitosti.

BOR – Institut za omladinski aktivizam i različitosti realizuje prvi projekat pod nazivom: „Gde su mladi? – Izveštaj o položaju i njihovim potrebama u Boru“. Cilj projekta je podizanje svesti o položaju i potrebama mladih u gradu i  predstavljanje njihovog značaja u zajednici. Izradom izveštaja, svi akteri lokalne omladinske politike će imati sredstvo pomoću kog će moći da kreiraju delovanje u skladu sa njihovim potrebama. Činjenica je da se o mladima sistemski ne brine u Boru, kažu u Institutu za omladinski aktivizam.

Trenutno ne postoji Lokalni akcioni plan za mlade, poslednji je realizovan do 2016. godine, Savet za mlade postoji formalno, ali se članovi ne sastaju i nema nikakvih rezultata. Prema rečima anketirane omladine, oni ne vrednuju postojanje ni Kancelarije za mlade, jer se ona, kako kažu, ne bavi adekvatno problemima i potrebama mladih. Izveštaj u okviru ovog projekta biće predstavljen na društvenim mrežama, putem medija, a biće organizovane prezentacije i u pojedinim školama„, ističe Lazar Begović, predsednik Instituta za omladinski aktivizam i različitosti.

Projekat se realizuje u okviru međunarodnog programa „EU Resurs centar za civilno društvo u Srbiji“ koji Beogradska otvorena škola radi u partnerstvu sa organizacijama civilnog društva.

 

 

 

 

 

 

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *