Kraj takmičarske karijere

BOR – Svaki sportista zna kada je u karijeri dostigao sve i kada je pravi trenutak da stavi tačku i zaokruži takmičarsku karijeru. Jedan od njih je i borski kikbokser i reprezentativac Srbije u ovom sportu Siniša Vladimirović, koji se nedavno i oprostio od takmičenja. Vladimirović je u svojoj uspešnoj karijeri osvojio gotovo sve, o čemu svedoči oko 60 medalja. Uz osvajanje trofeja na državnom i međunarodnom nivou, pojedinačno i reprezentativno, Siniša je i sedam puta izabran za najboljeg sportistu, dobitnik je Đurđevdanske nagrade što samo pokazuje koliko je pružio i dao svom rodnom gradu. U uspešnoj karijeri mnogo je turnira i prvenstava koja se pamte, ali Siniša posebno ističe prvu medalju koju je osvojio u Boru pred svojom publikom pre tačno šesnaest godina. Posebno mu je drago i poslednje odličje koje je osvojio na Svetkom prvenstvu u Beogradu, prošle godine. Oprobao se u svim disciplinama u kikboksu. Iako je završio takmičarsku karijeru Siniša Vladimirović ostaće u kikboksu kao trener i motivator svojim maldim takmičarima među kojima svakako treba spomenuti Marinu Mladenović i Nemanju Novakovića. Savet iskusnog i uspešnog sportiste mladim ljudima je da se svakako bave sportom jer je to najzdraviji način života, ali da ako žele da postignu veliki uspeh u karijeri budu spremni na velika odricanja i rad jer to je neminovno u maloj lokalnoj sredini kakva je Bor.