Odbojkašice Bora osigurale prvo mesto

0

Kolo pre kraja takmičarske sezone u istočnoj grupi Druge lige, borske odbojkašice obezbedile su prvo mesto sa kojeg će ući i u razigravanje za popunu prvih liga, nakon što su, u derbiju sezone, pobedile u Zaječaru 3:1 u setovima- 25:18, 21:25, 25:17 i 25:23.  Treće mesto na tabeli već je ranije osigurao Majdanpek, koji je u Prokuplju savladao ekipu Topličanina 3:0 u setovima.

Borske rukometašice pobedile su, u Beogradu, ekipu Juniora 33:31, poluvreme 19:15. Trećom pobedom u sezoni nad ovim rivalom, borska ekipa probila se na prvo mesto na tabeli plej aut superligaške grupe, sa 15 bodova. Po bod manje imaju Kikinda i Radnički koji su se međusobno sastali u Kragujevcu, a Kikinda je bila za gol uspešnija 25:24.

Fudbaleri Rtnja načinili su važan korak ka plasmanu u srpsku ligu, nakon što su, u Negotinu, pobedili ekipu Hajduk Veljka 4:0. Šarbanovac se vratio na treće mesto na tabeli pobedom nad Majdanpekom 3:2, a na drugom je ostala Moravica iz Subotinca koja je savladala ekipu OFK Bora 4:2. U Bogovini, BSK je za gol bio uspešniji od Đerdapa 1:0.

Kuglaši borskog Bakra završili su ovosezonsko takmičenje u grupi centar Prve lige pobedom u Kragujevcu nad beogradskom Tehnohemijom 5:3 u poenima, a 3300:3258 u oborenim čunjevima. U najboljoj šestorci kola bio je iz borske ekipe Saša Tasić, sa 579 čunjeva, a čunj više imao je igrač utakmice i najbolji u završnom kolu Damir Pleša iz Tehnohemije.

Viši rang izborila je ekipa Rudara iz Kostolca, a borski tim, iako je kao domaćin nastupao u Kragujevcu, osvojio je četvrto mesto, sa 11 pobeda, nerešenim ishodom i šest poraza.

Borski Klub američkog fudbala Avala Golden Bears pobedio je na otvaranju drugoligaške sezone, u gostima, ekipu kikindskih Mamuta 14:12.

Borske košarkašice pobedile su, u gostima, Loznicu 67:36, čime su otpisale rivala iz borbe za Prvu ligu. Borska ekipa je pobedom sačuvala i stoprocentni učinak- 6:0 u pobedama i za prvo mesto u plej ofu Druge lige jug neophodna joj je još pobeda u dvomeču sa Ljubovijom, najboljim drugoligaškim timom zapadne Srbije.

Rukometaši Bora poraženi su u Kuršumliji od drugoplasirane Planinke 36:26, poluvreme 17:13. Rukometaši Hajduk Veljka pobedili su, kod kuće, Vlasotince 32:25. Ekipa iz Negotina je na trećem mestu na tabeli Prve lige istok, sa 24 boda, Bor je na šestom mestu, sa 13 bodova.

Marija Belčić iz Streljačkog kluba Metalac osvojila je drugo mesto u finalu Kupa Srbije u disciplini serijska vazdušna puška, u konkurenciji pionirki, u Novom Sadu. Boranka je na završnom takmičenju B programa u sezoni imala 183 krugova, pet manje od pobednice Aleksandre Havran iz Streljačke družine Jedinstvo Stara Pazova.

Sedam takmičara Džudo kluba Bor nastupalo je za vikend na jakom međunarodnom turniru, Kupu Novog Beograda za mlađe kategorije, gde su, u konkurenciji 550 takmičara iz Srbije, Rumunije, Bugarske i Bosne i Hercegovine osvojili dve medalje: Sara Živković osvojila je zlatno, a Luka Milaković srebrno odličje u svojim kategorijama.

Odbojkašice Bora osigurale prvo mesto, 3. april 2017. (RTV Bor)