Pet medalja za džudiste, dve za karatiste

BOR – Takmičari džudo kluba Bor učestvovali su tokom vikenda na međunarodnom takmičenju za poletarce i pionire „Jagodine Open 2019“.

Na turniru je učestvovalo 325 takmičara iz 35 klubova, a borski klub predstavljalo je 10 mladih džudista koji su osvojili 5 medalja. Zlatnu medalju osvojila je Sara Krajinjović, srebrne Teodor Luka Nikolić, Marko Spasojević i Sara Šainović, a bronzanu medalju osvojio je Mateja Vlajić.

Borski karatisti učestvovali su na međunarodnom turniru u Novom Sadu za mlađe uzrastne kategorije „Dunav Kup“. U konkurenciji 500 takmičara iz Rumunije, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije, Alen Sejdija osvojio je zlatnu medalju u katama, a bronzanu Veljko Živanović, takođe u katama u E kategoriji..