Pobeda nedovoljna za opstanak

0

BOR – U četvrtom kolu plej aut faze takmičenja Super lige Srbije, Ženski juniorski rukometni klub “Bor RTB” savladao je “Voždovac 1955” rezultatom 26:24, poluvreme 15:13. Borskom timu, koji je dobro otvorio meč i u prvom poluvremenu postigao željenih pet golova razlike, pobeda ipak nije obezbedila opstanak u ovom rangu takmičenja.

Osim dva boda i ove pobede možda neke satisfakcije da smo ostvarili uspeh pobedom protivnika bi trebalo da se radujemo, međutim mi znamo da smo ovim rezultatom ispali iz lige i sa te strane ne možemo da budemo zadovoljni“, kaže Zoran Barbulović, trener ŽJRK “Bor RTB”.

Nadmoćniju igru Boranki i potrebnu prednost, u drugom poluvremenu zamenila je izjednačenija borba.

Znamo kvalitet Voždovca, to je tim koji ima svoju igru, svoj način na koji one lome protivnika i mi smo sem u prvom delu prvog poluvremena u dobrom delu utakmice pali pod tu njihovu igru. Zato su se oni vratili pa čak u jednom delu i preokrenuli rezultat. Na kraju smo smogli snage i dobili utakmicu ali sa ovakvom pobedom gubimo sve šanse za opstanak“, kaže Zoran Barbulović, trener ŽJRK “Bor RTB”.

Iako su borske rukometašice kontrolisale rezultat tokom prvog poluvremena, igračice Voždovca su vešto iskoristile pad u igri domaćih igračica i smanjile prednost Boranki. U drugom poluvremenu ekipe su se u više navrata smenjivale u vođstvu neuspevajući da ostvare veću razliku od dva gola.

„Mi smo odbranu odigrali jako loše, otvorili smo loše utakmicu. Slabo trčanje, promašeni ziceri, sve se odrazilo na rezultat“, rekao je Radan Rovčanin, trener ŽRK “Voždovac 1955”.

Ekipi Ženskog juniorskog rukometnog kluba „Bor RTB“ bila je neophodna pobeda sa najmanje pet golova razlike, s obzirom na to da je Voždovac prvu utakmicu na svom terenu dobio rezultatom 25:21, kao i bolja gol razlika u preostalim međusobnim duelima.

Čestitam protivničkoj ekipi na fer i korektnoj igri kao i članovima moje ekipe na pobedi“, rekla je Dejana Nikolov, rukometašica ŽJRK „Bor RTB“.

Bile su bolje, dosta agresivnije, odlučnije, mi smo slabije trčale imale lošu odbranu, što je rezultiralo njihovom pobedom. Želimo im puno uspeha u preostale dve utakmice“, istakla je Jovana Stanojević, rukometašica ŽRK “Voždovac 1955”.

Od četiri ekipe koje učestvuju u plej aut fazi takmičenja prva je Vojvodina sa 14 bodova, drugi je beogradski Voždovac sa 12 bodova, borske rukometašice su treće sa 10, a Junior je poslednji sa dva boda. Za igračicu utakmice proglašena je rukometašica domaćeg tima Aleksandra Bakša.