Pobede košarkašica, košarkaša i kuglaša

0

U prvenstvenim utakmicama tokom vikenda, sva tri borska kluba koja su igrala po rasporedu ostvarila su pobede. Nove medalje osvojili su i kik bokseri, karatisti i džudisti.

BOR – Košarkašice Rudara 1903 pobedile su u 19. kolu Druge lige Srbije na domaćem ekipu Pančeva ubedljivo 85:42. Borska ekipa je od početka utakmice bila u vođstvu i na poluvreme otišla na 28 poena prednosti 49:21, rutinski privela utakmicu do kraja i opravdala ulogu favorita. Boranke su tri kola pre kraja takmičenja na petom mestu sa 31 osvojenim bodom, dva manje od Studenta, Rasa i Proletera, koji dele drugo, treće i četvrto mesto..

Košarkaši Bora pobedili su u trećem kolu plej of faze takmičenja na gostovanju u Vranju ekipu Panteri 85:60. Posle ovog kola borska ekipa je na drugom mestu iza niškog Konstantina, koga u derbiju vrha tabele dočekuju narednog vikenda.

Kuglaši borskog Bakra savladali su u 19. kolu Prve srpske lige na gostovanju ekipu Ibra 5:3, odnosno 3382:3328 oborenih čunjeva. Za igrača utakmice proglašen je Dragan Marković sa 605 oborenih čunjeva. Bakar je bez poraza u dosadašnjem takmičenju i u preostala dva kola dovoljna im je jedna pobeda da bi obezbedili plasman u višu rang takmičenja.

Takmičari Kik boks kluba Bor osvojili su na državnom prvenstvu u kik lajt disciplini u Smederevu tri zlatne medalje. U seniorskoj konkurenciji državni prvaci su postali Boban Nikolić i Damir Sejdija, a u kategoriji juniora Mihailo Veljković.

Na prvenstvu uže Srbije za mlađe kategorije u karateu borski takmičari osvojili su ukupno 18 medalja – 8 zlatnih, 3 srebrne i 7 bronzanih. Dve zlatne medalje osvojio je Uroš Radivojević, a po jednu Marko Trijić, Mila Todorović, Veljko Živanović, Filip Bejić, Lazar Milić i Alen Sejdija.

Takmičari džudo kluba „Kruna“ osvojili su na međunarodnom turniru „Mladost Evrope“ u Nišu jednu srebrnu i dve bronzane medalje. Do drugog mesta stigla je Maša Sokočanin, a bronzane medalje dobili su Kosta Radovanović i Andrej Knežević. Ovo je bilo ujedno i prvo takmičenja na kome su učestvovali karatisti „Krune“, jer je ovaj Džudo klub pokrenut pre nešto više od godinu dana.