Rukometaši Bora i Rtnja u poteri za Žitorađom

Borski rukometaši počeli su drugi deo takmičenja u istočnoj grupi Prve lige pobedom u Ćupriji nad ekipom Radničkog 34:32, poluvreme 17:14. Ekipa Rtnja pobedila je, u Boljevcu, tim Vlasotinca sa samo golom razlike 24:23, a vodeća Žitorađa pobedila je ekipu BSK-a u Bujanovcu 27:25. Lider ima sva 24 boda, ekipa Bora je druga na tabeli, sa tri boda zaostatka, a Rtanj treći, sa pet.

Odbojkašice Bora i Majdanpeka zabeležile su pobede u 18. kolu Druge lige u neizvesnim utakmicama u pet setova, u gostima. Borska ekipa pobedila je tim Kuršumlije, nakon zaostatka 2:1 u setovima, a ekipa Fabrike bakarnih cevi Majdanpek pobedila je tim Studenta, u Nišu, takođe 3:2 u setovima. Negotinski Hajduk Veljko pružio je dobar otpor u Zaječaru, ali je ipak poražen bez dobijenog seta od domaćeg tima koji već razmišlja o baražu za popunu Prve B lige.

Četiri takmičara Karate kluba Bor izborila su plasman na državno prvenstvo mlađih uzrasnih kategorija, osvajanjem medalja na Prvenstvu karate saveza uže Srbije, u Čačku. Zlatnu medalju osvojila je Aleksandra Sejdija, u borbama, u kategoriji ženskih nada do 35 kilograma. Srebrne medalje i u katama i u borbama osvojio je Emir Sejdija, srebrnu u katama u klasi “C” i bronzanu u apsolutnoj konkurenciji poletaraca osvojio je Aleksandar Mejlanović, a Iva Krstić osvojila je bronzanu medalju u konkurenciji pionirki, u klasi “B”.

Učenici borskih osnovnih škola, ujedno i takmičari Džudo kluba Bor, osvojili su 11 medalja na školskom prvenstvu centralne Srbije u Kraljevu, čime su izborili i isto toliko plasmana na republičku školsku olimpijadu, 31. marta, u Kikindi. Zlatne medalje osvojili su Mladen Đorđević, Teodora Aritonović i Sara Živković iz Osnove škole “Branko Radičević”, Luka Teodor Nikolić i Obren Antić iz Osnovne škole “Dušan Radović”, a plasman na školsku olimpijadu izborili su i učenici Osnovne škole “3. oktobar”.

Potera za liderom, 12. mart 2018. (RTV Bor)