Rukometaši Bora pobednici regionalnog kupa

0

BOR- Vođeni sjajnom podrškom sa tribina, ali i ogromnom željom da prigrle trofej namenjen pobedniku regionalnog „Kupa Istok“, borski rukometaši pobedili su odličnu Žitorađu 30:28. Gosti, koji su se prethodne sezone prošetali kroz prvoligaško takmičenje bez ijednog poraza, imali su gol prednosti na poluvremenu, a čak pet posle desetak minuta igre u nastavku. Iako mlađa i manje iskusna, borska ekipa nije se predavala i, upornošću, stigla je do rezultatskog priključka. Uz malo sreće, koja prati hrabre i uz niz odbrana igrača utakmice, golmana Saše Petrovića, ekipa Bora preokrenula je rezultat u samoj završnici utakmice i pobedila i četvrtog uzastopnog rivala u kupu, trećeg iz Super B lige.

Pehar namenjen pobedniku kup takmičenja Boranima je uručila predsednica takmičarske komisije Rukometnog saveza Srbije Ivana Jovanović, a medalje svim učesnicima finala Kupa istok, član Gradskog veća Bora zadužen za sport Igor Janković.

Osim borbe za pehar, finalna utakmica kupa u Boru imala je i humanitarni karakter, jer će dobrovoljni prilozi sakupljeni od publike biti uplaćeni za lečenje petnaestogodišnjeg Boranina Danila Marijanovića, kojem je hitno neophodno osam hiljada evra za lečenje u inostranstvu.

U drugom delu sezone, borski tim biće učesnik završnog kup takmičenja Rukometnog saveza Srbije.

U ženskom finalu „Kupa Istok“, u utorak, u Blacu, sastaju se ekipe Topličanina i Zaječara.

Borski košarkaši poraženi su, prvog dana vikenda, na svom parketu, od Morave iz Vladičinog Hana- 77:60.  Prvu polovinu ligaškog takmičenja borski tim završio je na deobi osmog i devetog mesta na tabeli Prve regionalne lige, sa šest pobeda i sedam poraza.

Rukometaši Bora pobednici regionalnog kupa, 23.decembar 2018.(RTV Bor)