Rukometašice Bora poražene u Jagodini

U jednoj od najizjednačenijih utakmica od početka sezone, borske rukometašice poražene su na gostovanju Jagodini 21:19.

Dva gola prednosti domaće prednosti domaće ekipe bila su i najveća razlika na utakmici do dva minuta pre kraja susreta, kada je Jagodina golom za 20:17 praktično i obezbedila pobedu. I u prvom poluvremenu, u kojem je bilo pet izjednačenja, domaći sastav imao je minimalnu prednost, sve do 28. minuta, kada je ekipa Bora preuzela vođstvo 12:11, a sa tim ishodom otišlo se i na odmor. Iako je odbrana borske ekipe, najuspešnija u prethodnom ligaškom kolu, funkcionisala dobro, u napadu nije bilo previše raspoloženih rukometašica, pa je prevagu donela Jelena Cvijić, najefikasnija na susretu sa čak 13 golova, više od polovine golova ekipe Jagodine. Na drugoj strani, najefikasnija bila je Sara Stankovski, drugi strelac borske ekipe u sezoni, koja je ovog puta postigla sedam golova.

Pobedom se Jagodina učvrstila na četvrtom mestu, sa 17 bodova i praktično, tri kola pre kraja prve faze takmičenja, obezbedila učešće u plej ofu. Borska ekipa je, do završetka preostalih susreta kola, na šestom mestu na tabeli, sa 11 bodova i, s obzirom na to da je još šest bodova u igri, još uvek ima realne šanse da učestvuje i u plej ofu i u plej autu.

Ipak, nastup u grupi koja će se boriti za titulu i evropska takmičenja realno je u zoni podviga. Da bi se to ostvarilo, borski tim morao bi kod kuće da osvoji bar dva boda protiv Kikinde, koja ima tri boda više ili Medicinara, do sada najboljeg tima lige koji je poražen samo jednom i to od prošlogodišnjeg prvaka Bekamenta.

Drugi krug ovosezonskog takmičenja Boranke će završiti u Kragujevcu, gde se sastaju sa Radničkim, takođe ekipom koja planira borbu za plej of i koja ima prednost iz prve utakmice u sezoni 25:24. Preostali rivali Radničkog su Bor i Jagodina kod kuće, a Kikinda u gostima.