Sportski rezultati

Borske odbojkašice pobedile su ekipu Pande iz Vranja u 17. kolu Druge lige istok 3:1 u setovima. Domaća ekipa je dobila prvi set 25:23, a drugi za nijansu lakše- 25:21. Gošće iz Vranja bile su bolje u trećem setu 25:19, a borski tim stigao je do bodova u uzbudljivoj završnici četvrtog seta 26:24. Odbojkašice Majdanpeka poražene su, kod kuće, od drugoplasiranog Pirota, bez osvojenog seta, a novi prvak lige, Zaječar, pobedio je u Nišu ekipu Stampeda, takođe 3:0 u setovima.

Klub malog fudbala Bor poražen je na početku drugog dela takmičenja u istočnoj grupi Treće futsal lige u Nišu, od Ekonomista 4:2, poluvreme 0:0.

Malina Stanojković iz Streljačkog kluba Bor 030 osvojila je zlatnu medalju u juniorskoj konkurenciji prvenstva centralne Srbije u disciplini vazdušni pištolj, u Smederevu, a srebrnu u kategoriji seniorki, dok je Nina Stanisavljević osvojila bronzanu medalju u seniorskoj konkurenciji.

Strelci Metalca su ekipno prvi u ovoj disciplini, u kojoj su jedini imali tročlanu ekipu. Mirko Radović osvojio je srebrnu medalju i pojedinačno drugo mesto u seniorskoj konkurenciji, dok je Goran Vranov bio četvrti. Marija Belčić zauzela je sedmo mesto u juniorskoj konkurenciji discipline standardna vazdušna puška.

Emir Sejdija iz Karate kluba Bor osvojio je zlatnu medalju u katama i bronzanu u borbama na memorijalnom karate turniru Svetlana Radojević u Valjevu, gde je nastupalo oko 200 takmičara iz 19 klubova Srbije.