Umalo do bodova u poslednjem napadu

0

Borske košarkašice poražene su na gostovanju Vrbasu 59:58, u utakmici koja je imala izuzetno uzbudljivu završnicu. Domaći tim, četvrti na tabeli Prve ženske lige, obezbedio je 12 poena prednosti u prvoj četvrtini, koje je sačuvao i do kraja poluvremena, završenog 37:25. Boranke su pojačale u nastavku, dobile treći period igre 15:12, a razigrale se u poslednjoj četvrtini, toliko da su stigle do prednosti od četiri poena, šest minuta pre kraja susreta. Dva tima zatim su se smenjivala u vođstvu do poslednjeg minuta, kada su Boranke još jednom povele 58:57, ali i dozvolile rivalu još dva poena posle čega nisu uspele da iskoriste dva napada za pobedu. Vrbas je ostao na četvrtom mestu na tabeli, iza timova iz Beograda, a ispred Kraljeva i Studenta, dok je borski tim na sedmom mestu, sa tri pobede i pet poraza.

Košarkaši Bora vodili su na poluvremenu utakmice u Medveđi 47:44, ali su ipak pretpreli poraz od Jablanice 82:69. Domaći i borski tim sada su izjednačeni na tabeli Prve regionalne lige istok, sa po četiri trijumfa i pet poraza u devet utakmica.