Uspešan vikend borskih košarkašica i košarkaša

0

Borske košarkašice i košarkaši zabeležili su nove pobede u takmičarskoj sezoni.

Ekipa Ženskog košarkaškog kluba Bor lako je, u Kragujevcu, pobedila domaću Šumadiju 63:37. Osim razlike u kvalitetu, ključna za pobedu borske ekipe bila je igra u odbrani, jer je domaćem timu u dve četvrtine dozvolila samo jednocifren broj poena.Kapiten Bora Vida Emeše imala je 26 poena i čak 23 skoka. Jelena Jozić postigla je 16 poena i imala šest asistencija. Šumadija i dalje pretposlednja na tabeli Prve lige, a ekipa Bora je na osmom mestu, sada sa sedam trijumfa i 11 poraza.

Košarkaši Bora „uzvratili su brejk“ ekipi Jugbasketa, koju su, u drugoj utakmici sezone, u Vranju, pobedili 70:68. Kao i u prvoj utakmici, kada je tim iz Vranja iznenadio domaćina u uzbudljivoj završnici, pobednik je odlučen tek na kraju susreta, iako je borski tim sve vreme vodio i tri četvrtine dobio sa ukupno 13 poena razlike. Jugbasket je u završnici duela zaigrao mnogo bolje, ali nije mogao do preokreta. Sa sedam uzastopnih pobeda i ukupnim skorom 11:6, borski tim krči put ka drugom mestu na tabeli istočne grupe Prve regionalne lige, iza već viđenog drugoligaša, ekipe Rtnja, koja je juče pobedila i aleksinački Jastrebac 89:83.