Uspešni fudbaleri Slatine, mladi karatisti i džudisti

0

BOR, ISTOČNA SRBIJA – Jesenji prvak fudbalske Zone istok, knjaževački Timočanin, pobedio je ekipu Bukovika iz Ražnja 4:0, čime je zaključio prvi deo takmičenja sa 35 bodova. Dva boda manje ima Moravica iz Subotinca, a po pet zaostaju negotinski Hajduk Veljko, koji je savladao Orljane 6:0 i zaječarski Timok, koji je u Svrljigu osvojio bod- 1:1.

Fudbaleri borske Slatine pobedili su, u Aleksinačkim rudnicima, ekipu Rudar Alposa 3:2, pa su jesenji deo takmičenja završili na devetom mestu na tabeli Zone istok, sa 19 bodova. Bod manje ima Majdanpek, na 12. mestu.

Fudbaleri Rtnja poraženi su, u Boljevcu, od Dunava 5:3, pa su prvi deo srpskoligaškog takmičenja završili u zoni ispadanja, na 14. mestu, sa 17 bodova. Prahovski tim osvojio je osam bodova više i prolećni deo sezone čeka na devetom mestu na tabeli. Jesenji prvak Srpske lige istok je Temnić iz Varvarina.

Košarkaši Bora poraženi su, na svom parketu, od vodećeg niškog Fer Pleja sa samo poenom razlike- 72:71. Četiri utakmice pre polovine takmičenja, borski tim je grupi ekipa sa po četiri pobede i pet poraza, od sedmog do desetog mesta na tabeli.

Pioniri Džudo kluba Bor nastupali su na prvom trofeju Čačka, u konkurenciji 200 takmičara iz klubova Srbije i Bugarske, gde su osvojili ukupno devet medalja. Najbolji u kategoriji iz borskog kluba bili su iz Veljko Simić, Sara Šainović i Mihaela Vlajić, a u finalu turnira nastupali su Boris Dulović, Ognjen Zlatkov i Milica Jovanović.

Karatisti Bora nastupali su na trećem Arena kupu, u Beogradu, u konkurenciji 360 takmičara iz klubova Srbije, Bosne i Hercegovine i Makedonije. Emir Sejdija osvojio je dve zlatne medalje u katama i borbama, Aleksandra Sejdija osvojila je zlatnu medalju u borbama i srebrnu u katama, Dejan Sejdija je osvojio dve srebrne, a Iva Krstić dve bronzane, u nastupima u dve kategorije u katama. Mešoviti tim borskog kluba, u kojem su bili Aleksandra, Iva i Emir osvojio je srebrnu medalju.

U Smederevu je u dva dana vikenda održan Valter kup u streljaštvu. U disciplini vazdušni pištolj, Malina Stanojković iz Streljačkog kluba Bor 030 zauzela je najpre četvrto, pa zatim osmo mesto u finalu, a Nina Stanisavljević plasirala se na 12. mesto.