26. Apr 2019. Poslednja promena 3:04 PM, Apr 25, 2019

Pobeda rukometašica protiv Vojvodine i zlato u kikboksu na Evropskom kupu

Objavljeno u Sport
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

BOR - Rukometašice Bora ostvarile su izuzetno značajnu pobedu u poslednjem kolu Super lige u Novom Sadu protiv ekipe Vojvodine 24:22. Boranke su sa šest bodova takmičenje završile na pretposlednjem mestu i idu u plej aut takmičenje za opstanak u najjačem rangu takmičenja sa Vojvodinom, Voždovcem i Juniorom. U ovaj deo prenose se samo bodovi iz međusobnih duela, a Boranke će preneti svih šest bodova, Vojvodina i Voždovac po osam, a Junior dva.

Na Evropskom kupu „Srbija open“ u Beogradu takmičar borskog Kikboks kluba, Boban Nikolić osvojio je zlatnu medalju u konkurenciji seniora do 54 kg u disciplini K1, pobedivši takmičara iz Lazarevca prekidom u drugoj rundi. Sudijskom odlukom, Damir Sejdija je u konkurenciji juniora do 54 kg poražen u finalnoj borbi od odličnog takmičara iz Moldavije, takođe u disciplini K1.

Rukometaši Bora poraženi su na svom parketu od prvoplasirane ekipe Jagodine 35:26 u 12. kolu Prve lige grupa Istok.

I Odbojkašice Bora poraženi su na svom parketu od prvoplasirane ekipe Desetke iz Niša 3:0 u 19. kolu druge lige grupa Istok.

U 22. kolu Prve regionalne lige grupa Istok košarkaši Bora poraženi su na gostovanju od ekupe Fer plej 92:62.

U prvom kolu prolećnog dela okružne fudbalske lige fudbaleri Bora pobedili su na gostovanju Krivelj 3:0 i sa 39 bodova nalaze se na prvom mestu sa 39 bodova tri više od drugoplasirane Sloge.

Karate klub Bor učestvovao je na Kupu mladosti Karate federacije Srbije za mlađe uzrastne kategorije u Čačku. Zlatne medalje osvojili su Aleksandra Sejdija i Iva Krstić, a borani su šest srebrnih i deset bronzanih medalja.

Borski Karate Klub Sureido učestvovao je tokom vikenda  na tradicionalnom 6. kupu Zaječara u karateu. Pored prvog mesta u generalnom plasmanu klubova Karate klub Sureido osvojio je i pehar za najmasovniji klub na takmičenju, a u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su ukupno osam zlatnih medalja.

Proteklog vikenda u organizaciji Asocijacije sport za sve održan je i šesti memorijalni turnir u šahu "Rudarsko zvonce" na kome je učestvovalo 18 takmičara. Prvo mesto osvojio je Nebojša Ćurčeski sa 15 poena, drugo Dine Cvetkovski sa dva i po poena manje, a treće Rajko Kajmanović sa 11 i po poena. Pokrovitelj turnira bio je grad Bor.