24. Apr 2019. Poslednja promena 3:16 PM, Apr 23, 2019

Borski kik bokseri dvostruki prvaci, pobede rukometaša i fudbalera

Objavljeno u Sport
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

BOR - Na Prvenstvu Srbije u kik boksu održanom u Novom Pazaru borski takmičar Boban Nikolić osvojio je zlatnu medalju u disciplini K1 u seniorskoj konkurenciji u kategoriji do 54 kg, a Damir Sejdija postao je juniorski prvak države u kategoriji do 57 kg.

Rukometaši Bora savladali su kao domaćini ekipu Pirota u 14. kolu Prve regionalne lige grupa istok, ubedljivo 44:33. Borani su ostali na petom mestu sa 14 osvojenih bodova, tri više od Jastrepca i Aleksinca i četiri manje od četvrtoplasiranog Radničkog iz Ćuprije.

Dva kola pre kraja Prve regionalne lige grupa Istok košarkaši Bora bili su slobodni. Prema rasporedu oni su trebali da gostuju ekipi Jugobasketa u Vranju, ali će ova utakmica registrovana službenim rezultatom 20:0 za Bor jer je Jugobasket odustao od daljeg takmičenja. Borani su na deobi petom do sedmog mestu sa 37 bodova koliko imaju i Jablanica i Mladost Vesna. Mlađe selekcije košarkaškog kluba Bor, juniori i kadeti osvojili su u svojim kategorijama ubedljivo prva mesta na među regionalnim takmičenjima i plasirali se na završni turnir gde će se sa tri najbolje ekipe iz drugih regiona boriti za titulu državnog prvaka.

Fudbaleri Slatine pobedili su, u derbiju donjeg dela tabele, ekipu Malošišta 4:3 u 19. kolu Timočke zone. Slatina je sa  23 boda na 11 mestu ispred Majdanpeka koji ima bod manje, dok deseti Bukovik ima dva boda prednosti. Na prvom mestu i dalje su Timočanin sa 44, Hajduk Veljko i Timok 1919 sa 42 boda.

U 18. kolu Okružne lige fudbaleri Bor pobedili su na gostovanju ekipu Blizne i zadržali se na prvom mestu sa 42 osvojena boda, dva više od drugo plasirane Sloge od koje imaju i utakmicu manje.

U prvom kolu Fudokan karate lige šampiona Srbije, borski takmičari iz karate kluba Sureido osvojili su osam zlatnih, šest srebrnih i četiri bronzane medalje.

Na turniru Požega Open 2019. takmičari karate kluba "Tigar" Bor je osvoji 15 medalja, četiri zlatne, šest srebrnih i pet bronzanih. Na istom turniru takmičari Karate kluba Bor osvojili su jednu srebrnu i dve bronzane medalje.