30. Mar 2017. Poslednja promena 3:45 PM, Mar 29, 2017

Vikend odličnih rezultata

BOR- Košarkaši Bora, kolo pre kraja sezone, uspeli su da obezbede mesto koje vodi u Prvu ligu niškog košarkaškog regiona. U derbiju sezone, utakmici koja je opravdala epitet duela dva najbolja tima, savladali su ekipu Mladosti Vesne iz Bele Palanke 76:63. Iako bi po rezultatu utakmice moglo da se zaključi da je domaća ekipa relativno lako stigla do pobede, duel je zapravo bio potpuno neizvestan i ravnopravan do same završnice, kada su posustali vrlo dobri gosti, koji su dugo imali rezultatsku prednost, a i prvo poluvreme rešili u svoju korist 39:36. Napad tima iz Bele Palanke zaustavljen je tek u poslednjoj četvrtini, kada su postigli samo osam poena za deset minuta, a domaća ekipa, predvođena još jednom raspoloženim Markom Rašićem, stigla je do petnaestog trijumfa koji garantuje prvo mesto čak i u slučaju poraza u završnom kolu. Garancija je i međusobni susret ekipa Mladosti Vesne i Hajduk Veljka u Negotinu, jer samo pobednik može do skora 15:3 u sezoni, a Borani imaju bolji međusobni skor u duelima sa obe ekipe.

Košarkašice Bora lako su savladale ekipu Aktavis Akademije, u Leskovcu 76:39 i na korak su od završetka takmičenja u grupi Druge lige sa stoprocentnim učinkom i statističkim pokazateljima koji će se teško ponoviti u mnogim narednim sezonama. Superiorni plasman u razigravanje za Prvu ligu biće kompletan tek nakon ispunjenja tog cilja, pa je naredni izazov kvalitet iznova dokazati protiv tri tima zapadne Srbije, među kojima su izvesno Ljubovija i šabačka Duga.

Rukometašice Bora zaključile su prvu fazu superligaške sezone pobedom u Kragujevcu, gde su se revanširale domaćem Radničkom za poraz u prvom delu takmičenja- 25:21, poluvreme 13:10. Niz kvalitetnih utakmica i dobrih rezultata u drugom delu sezone borski tim još jednom je opravdao izuzetnom igrom u odbrani, koja nije dozvolila rivalu da iskoristi prednost domaćeg parketa, a igrač utakmice bila je golman Milica Mitić koja je imala čak 16 zaustavljenih šuteva rukometašica iz Kragujevca. Sara Stankovski, sa sedam golova i Bojana Milić sa šest ponovo su se istakle u napadu, a četiri je postigla Emilija Veljković, koja je odmah posle utakmice otputovala na pripreme reprezentacije za kvalifikacioni turnir Evropskog juniorskog prvenstva u Češkoj od 17. do 19. marta, gde će Srbija igrati sa domaćinom, selekcijama Austrije i Švedske. Posle kratke pauze, borske rukometašice nastaviće takmičenje u plej aut grupi superligaških timova. Osvojile su 16 bodova, a još uvek nije odlučeno da li će im dva pripasti iz susreta u Inđiji, gde je domaćin nastupao sa većim brojem od dozvoljenog rukometašica registrovanim na dvojnu registraciju. U svakom slučaju, i u novoj grupi moraće kvalitet da dokazuju ispočetka, iako prenose malo više od polovine mogućih bodova. Osim opstanka u društvu najjačih, uspeh u nastavku takmičenja mogao bi doneti i izlazak na evropsku scenu, najavljen za ekipu koja osvoji peto mesto u Srbiji na kraju sezone, odnosno prvo u plej aut grupi.