27. May 2017. Poslednja promena 3:13 PM, May 27, 2017

Nemanja Novaković juniorski prvak Srbije u kikboksu

Odbojkašice Bora, Zaječara i Majdanpeka zabeležile su nove pobede u istočnoj grupi Druge lige i, tri kola pre kraja sezone, praktično su obezbedile prva tri mesta na tabeli. Vodeći Bor sačuvao je tri poena prednosti u odnosu na Zaječar pobedom nad ekipom Desetke, bez izgubljenog seta: 25:12, 25:18 i 25:21. Samo poen više u ukupnom zbiru gostujućem Radanu dozvolila je ekipa Zaječara, koja je takođe zabeležila pobedu 3:0, po setovima 25:15, 25:16 i 25:21. Ekipa Fabrike bakarnih cevi Majdanpek osvojila je dva boda u pobedi 3:2 u Nišu nad ekipom Stampeda.

Nemanja Novaković iz Kikboks kluba Bor osvojio je titulu juniorskog prvaka Srbije u disciplini K1, nakon što je u finalu kategorije do 67 kilograma, posle dva trijumfa na kvalifikacinom turniru, pobedio takmičara iz Sombora. Državno prvenstvo ujedno je bilo i izborno za sastav K1 reprezentacije Srbije. U B klasi ove discipline nastupao je iz borskog kluba i Marko Momirović, koji je poražen u eliminacionim borbama.

Radan Radovanović iz Džudo kluba Bor osvojio je bronzanu medalju na državnom prvenstvu za juniore, u Beogradu, u kategoriji takmičara do 100 kilograma. Tri pionira borskog kluba nastupala su i na međunarodnom turniru u Nišu, a zlatne medalje osvojili su Staša Mladenović i Mladen Đorđević.

Po 16 takmičara borskih karate klubova Bor i Tigar nastupalo je na Prvenstvu uže Srbije za poletarce, pionire i nade u Čačku. Karatisti Bora osvojili su 21 medalju u katama i borbama, šest zlatnih, pet srebrnih i deset bronzanih, a ekipa Tigra osvojila je šest medalja u borbama, jednu zlatnu i pet bronzanih. Pojedinačno najuspešnija u ekipi Bora ponovo je bila Ena Marijanović, sa po zlatnom, srebrnom i bronzanom medaljom u tri kategorije, a stariji borski klub zauzeo je i peto mesto u generalnom plasmanu takmičenja, među 57 klubova. Svi osvajači medalja izborili su plasman na državno prvenstvo.

Kuglaši Bakra pobedili su, u Kragujevcu, ekipu Trstenika 6:2 u poenima i 3417:3362 u oborenim čunjevima. Igrač prvenstvenog kola bio je Jovica Veličkovski iz borske ekipe, sa 620 oborenih čunjeva, a među najboljih šest bili su i Saša Tasić, sa 586 i Josip Tadić, sa 580 oborenih čunjeva. Dva kola pre kraja takmičenja, Bakar je na petom mestu na tabeli. Od vodećeg Rudara dele ga četiri, a od drugoplasirane Tehnohemije dva boda. Po jedan više imaju Čair i Pak Promet.

Stonoteniseri Bora poraženi su od kragujevačkih timova, Radničkog i Spina, u obe utakmice po 4:2 u poenima. Tri poena u ovim duelima osvojio je za borski tim Nikola Colić, a jedan Aleksandar Buđelan.

Fudbaleri Šarbanovca savladali su, u 17. kolu Zone istok, ekipu Bukovika 1:0, a istim rezultatom fudbaleri Bora poraženi su na gostovanju Napretku, u Aleksincu. Đerdap je pobedio ekipu Majdanpeka 2:0, a Hajduk Veljko i Malošište igrali su nerešeno 1:1. Vodeći Rtanj jedini je osvojio tri boda u gostima, pobedivši ekipu Svrljiga 2:0.

Rtanj ima 38 bodova, Moravica 36, a Hajduk Veljko 30 bodova. Šarbanovac je na četvrtom mestu, sa 29 bodova.

U istočnoj grupi srpske lige, sva tri timočka kluba pretprela su poraze: Dunav i Ozren u gostima po 2:0 u Varvarinu i Svilajncu, Timok je kod kuće izgubio od Moravca iz Mrštana 1:0.

Pogledajte

Centralna informativna emisija. Dnevnik je na programu svakog dana u 16 i 19 časova.Produkcija: Radio televizija Bor (...

Kategorija: Dnevnik

Gosti: Miljana Golubović, direktor Gimnazije „Bora Stanković“ Bor, Ivana Ćirić, profesor latinskog jezika u Gimnaziji...

Kategorija: Gosti Budilice