U Boru se večeras održava dečji festival “Ritam Evrope”
Dečji festival „Ritam Evrope“ obeležava jubilej – 10 godina televizijskog emitovanja. Rođendansko izdanje festivala biće emitovano iz Bora. Takmičenje u Sportskom centru “Bobana Momčilović Veličković” počinje večeras u 21.00 sat, a prenosiće Prva televizija. Na takmičenju će nastupiti predstavnici 23 grada iz cele Srbijei I predstavnik Crne Gore. Grad Bor će ove godine predstavljati Iva Jablanović i Natalija Božić, koje će pod rednim brojem tri izvesti numeru „Ramonda“, a u revijalnom delu festivala nastupiće prošlogodišnje pobednice, sa pesmom „City lights“.
U ovih 10 godina kroz festival je prošlo više od 2.500 mladih takmičara i predstavnika iz oko 50 gradova i opština Republike Srbije, koji su pevali za 42 zemlje Evrope, Australije i Izraela. Tokom svih ovih godina izvedeno je i snimljeno više od 90 različitih pesama, a organizatori sa večeras najavljuju najveći i najspektakularniji prenos do sada.
Ulaz je besplatan, ali je broj gledalaca ograničen na 1.500 zbog televizijskog prenosa.
