RHMZ i MUP upozoravaju vozače na ledenu kišu
Republički hidrometeorološki zavod pokrenuo je sistem za prenos SMS hitnih informacija s upozorenjem da će do srede uslovi za vožnju u većem delu Srbije biti „veoma opasni“ zbog ledene kiše. „Pripremite se i za moguće prekide u snabdevanju električnom energijom“, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
Upozorenje važi za područja Srema, Beograda, južnog Banata, Šumadije, Pomoravlja, istočne, zapadne i dela jugozapadne Srbije.
Upozorenje na pogoršane uslove na putevima uputilo je i Ministarstvo unutrašnjih poslova koje je apelovalo na vozače da „bez preke potrebe ne kreću na put, a ukoliko putovanje ne mogu da odlože, da se uvere da je vozilo tehnički ispravno i opremljeno zimskom opremom, uključujući lance za sneg“, navodi se u upozorenju MUP-a.
