Počela Gradska liga u mini rukometu u Boru
U Sportskom centru „Bobana Momčilović Veličković“ u Boru počela je Gradska liga u mini rukometu za učenike drugog i trećeg razreda osnovnih škola. U takmičenju učestvuje oko 300 mališana, a cilj je popularizacija rukometa i prepoznavanje mladih talenata.
BOR – U Sportskom centru „Bobana Momčilović Veličković“ počelo je takmičenje učenika i učenica drugog i trećeg razreda borskih osnovnih škola u Gradskoj ligi u mini rukometu.
U takmičenju učestvuje približno tri stotine mališana, kojima je ovo prvo takmičenje u kome su u rukometnim ekipama. Sutra će biti održan drugi krug takmičenja, a završnica se očekuje u subotu.
Cilj je popularizacija rukometnog sporta među najmlađima, kao i omogućavanje rukometnim sportskim klubovima da uoče talentovanu decu koja imaju budućnost u ovom sportu.
Ovo je peti put da se Gradska liga održava u Boru u organizaciji Rukometnog saveza Borskog okruga uz podršku ženskog i muškog rukometnog kluba Bor, rukometnog kluba Borsko jezero i rukometnog kluba Brestovac.
