Završeni probni ispiti osmaka za malu maturu
Polaganje probnih ispita male mature je završeno. Osmaci svih osnovnih škola 27. marta su radili matematiku, a 28. marta srpski jezik i izabrani predmet. Rezultate će učenici moći da pogledaju u svojim školama početkom sledeće nedelje.
BOR – Učenici osmog razreda osnovnih škola u Srbiji danas su polagali probni završni ispit iz srpskog jezika i izabranog predmeta. 27. marta polagali su probni ispit iz matematike, a rezultati i broj bodova koje su ostvarili učenici će moći da vide u svojim školama početkom nedelje.
Najviše učenika je kao izborni predmet i ove godine izabralo geografiju ili biologiju, dok se znatno manje odlučilo za fiziku, hemiju ili istoriju. Ukoliko žele da promene izborni predmet, učenici će to moći da urade 1. i 2. aprila. Posle ovih datuma promena više neće biti moguća.
Svrha polaganja probnog ispita male mature je da se učenici upoznaju sa procedurom na završnom ispitu, kao i da se proveri nivo znanja i na osnovu toga odredi iz kojih oblasti je učenicima potrebna eventualna dopuna znanja, kako bi što bolje rezultate postigli na završnom ispitu.
Osim u školama, borski osmaci će treću godinu za redom imati mogućnost da dopune znanje i preko on lajn časova, koji su besplatno obezbeđeni u saradnji sa gradskom upravom.
