Prijem za učesnike međunarodnog kampa MORIEK 2018
BOR – U okviru Nedelje mladih, Kancelarija za mlade grada Bora organizovala je prijem za učesnike 15. međunarodnog kampa MORIEK koji, od 6. do 19. avgusta, borave na planini Stol. Predstavnici Udruženja mladih istraživača Bor, Planinarsko smučarskog društva „Crni Vrh“, Nevladine organizacije „Alternativa Bor“, Doma omladine, Tima kreativnih ideja i kampa MORIEK, razgovarali su o problemima sa kojima se najčešće susreću mladi u svojim lokalnim zajednicama, o omladinskom aktivizmu i pronalaženju najefikasnijih načina za prevazilaženje prepreka na koje mladi nailaze. Nakon prijema, mladi aktivisti iz 8 zemalja, obišli su Muzej rudarstva i metalurgije Bor, Zoo vrt i borski Sportski centar. Druženje nastavljaju u Domu omladine na radionicama, družionicama i otvorenom času joge, a nakon toga gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić razgovaraće sa mladima o planovima i novim idejama za poboljšanje položaja mladih.
