Srpski delfini posetili kafić u Jami
BOR – Predvođena generalnim direktorom Rudarsko-topioničarskog basena Bor, Blagojem Spaskovskim, vaterpolo reprezentacija Srbije sa stručnim timom i predstavnicima Vaterpolo saveza Srbije, obišla je danas kafić u Jami. Jedinstveni ambijent rudnika i spuštanje na dubinu od 400 metara oduševili su srpske delfine koji ističu da je današnji dan bio neprocenljivo iskustvo. Predsednik Vaterpolo saveza, Milorad Krivokapić, izrazio je zadovoljstvo što je imao priliku da na ovaj način obiđe rudnik i dodao da je Međunarodni vaterpolo turnir u Boru jedan od najbolje organizovanih turnira na svetu. Krivokapić je istakao i da su uslovi i na bazenu i u hotelu Jezero na Borskom jezeru odlični, kao i da u Boru postoji veliki potencijal za ovako važne sportske susrete, pa odluka da osam reprezentacija ovde igra predolimpijski turnir nije bila teška. Organizacijom turnira, gradom i okolinom, ali i prilikom da siđe na 11. horizont zadovoljan je i kapiten srpskog tima Živko Gocić.
Generalni direktor basena, Blagoje Spaskovski istakao je da je velika čast ugostiti najtrofejniji srpski tim, a organizaciju turnira ocenio je kao izuzetno značajnu za Bor, ali i celu Srbiju.
