Majdanpek se postepeno greje
MAJDANPEK – Za oko 2400 korisnika daljinskog grejanja u Majdanpeku danas je počela grejna sezona. Prema rečima direktora Javnog komunalnog preduzeća „Majdanpek“, Đorđa Roškića, sistem se postepeno greje i do kraja dana svi radijatori u Majdanpeku trebalo bi da budu topli. Uoči grejne sezone zamenjeni su izmenjivači toplote u pogonu, hladne probe urađene su bez poteškoća, a nadležni ne očekuju veće probleme ni u narednom periodu.
Javno komunalno preduzeće „Majdanpek“ greje oko 150 hiljada kvadratnih metara, pa je za prosečnu sezonu potrebno skoro tri hiljade tona mazuta. Prema rečima direktora, zbog finansijske situacije, mazut se nabavlja postepeno.
