Sedam Snežana i patuljak
BOR – Članovi Dramskog studija Centra za kulturu opštine Bor pred borskom publikom premijerno su izveli pozorišni komad „Sedam Snežana i patuljak“, za koji je scenario napisao Tode Nikoletić, a režiju uradio Jovan Krstić. Glumu mladih i talentovanih borana publika je nagradila brojnim aplauzima. Izvođenjem su zadovoljni i sami mladi glumci, koji ističu da ništa nije teško kada se trud ulaže u nešto ovako lepo, da im je bilo izuzetno zabavno da rade ovu predstavu, da je osećaj neopisiv, a aplauzi publike veliki podstrek za dalji rad.
Priprema ovog komada nije trajala dugo, kaže koordinator programa sa mladima, Simonida Gavrić, ali se trud i rad više nego isplatio.
„Radimo pune četiri godine u kontinuinetu. Ovo je 15-ta premijera za četiri godine. Mislim da je to jedan fantastičan podatak, kao i činjenica da je preko deset hiljada ljudi gledalo ove sjajne mlade glumce i priznajem uvek su nam komadi puni, ali priznajem da sam i sam bila iznenađena večeras. Ja mislim da je ova sala imala još 100-200 mesta, da ne bi mogla da primi toliko ljudi koliko ih je bilo ispred. To i naravno i njima puno znači, podiže im samopouzdanje, daje im dovoljno energije da što uverljivije izvedu komad. Zaista su večeras bili najbolji, sudeći po onome što smo radili na probama, jer nismo imali puno vremena. Mi smo se nepuna dva meseca pripremali, ali su nas razni pehovi pratili, tako da smo, za ova dva meseca, svega nekoliko proba uspeli da održimo u punom sastavu i da se publici eto predstavimo, koliko vidim, u punom sjaju“, istakla je Simonida Gavrić, koordinator programa sa mladima Centra za kulturu.
Osim komada „Sedam Snežana i patuljak“ publika u Boru mogla je da vidi i predstavu „Uspavana lepotica“, kojom je otvorena ovogodišnja pozorišna sezona Dramskog studija. Uz reprizu „Uspavane lepotice“ 5, decembra, ovu godinu, mladi borski glumci završiće, 27. decembra, izvođenjem novogodišnje pozorišne predstave „Izgubljeni deda Mraz“.
