Izbegličke porodice u Boru useljene u nove stanove
BOR – U Boru su svečano uručeni ključevi korisnicima 15 stanova sagrađenih za izbegličke porodice iz Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske koje imaju prebivalište na području Grada Bora. Stambeni objekat nalazi se u ulici „Save Кovačevića“ bb u Novom Gradskom Centru. Finansijska sredstva za izgradnju obezbeđena su delom iz donatorskog Fonda Regionalnog stambenog programa, kojim upravlja Banka za razvoj Saveta Evrope, kao i iz budžeta Grada Bora. Iz evropskog fonda je donirano 390.000 evra.
Zahvalnost donatorima, republici i gradu u ime korisnika uputila je Gordana Miletić izbegica iz BIH koja je u Boru više od dve decenije i u njemu zasnovala porodicu.
Na prigodnoj svečanosti, ovim povodom prisutnima su se, između ostalih obratili Nikola Bertolini, predstavnik Delegacije Evropske unije u Srbiji, Stefani Кrauze, predstavnica UNHCR-a, Vladimir Cucić, komesar za izbeglice i migracije Republike Srbije, kao i Dušan Кovačević, direktor Jedinice za upravljanje projektima u javnom sektoru d.o.o. Beograd.
U ime domaćina, Grada Bora govorio je gradonačelnik Aleksandar Milikić poželevši korisnicima da dočekaju duboku starost, i da im se u novom domu rađaju dece, unuci i praunuci.
Stanovi su izgrađeni u okviru četvrtog potprojekta Regionalnog stambenog programa kojim u Srbiji, kao vodeća institucija rukovodi Кomesarijat za izbeglice i migracije.
