Novih 180 stabala drveća za Bor
BOR – U okviru akcije „Međugeneracijska podrška prirodi“ u Boru će na sedam lokacija biti zasađeno 180 stabala japanske crvene trešnje, ukrasne crvene šljive, kuglastog i piramidalnog jasena.
Predstavnici PIO fonda, lokalne samouprave, omladinskih i organizacija penzionera zasadili su ispred kapija grada Bora nekoliko desetina stabala, a akcija će se narednih dana nastaviti i na drugim lokacijama, u naselju Bor 2, Banjskom polju, između Studentskog doma i osnovne škole Dušan Radović, ispred nekadašnje zgrade Jugobanke i u Novom gradskom centru.
Cilj akcije je da se na mestima koja su najugroženija zasadi drveće, ali i da se kroz ovakve aktivnosti uspostavi saradnja između starijih osoba i mladih.
Organizator akcije, koja se osim u Boru sprovodi i u Beogradu, Pančevu i Smederevu, je republički fond PIO u saradnji sa Javno komunalnim preduzećem za stambene usluge Bor i Gradskom upravom.
