Eko tribina povodom Dana planete Zemlje
BOR – Povodom Svetskog dana planete Zemlje, 22.aprila, a u okviru programa „Ekološki dani Bora 2022.“ u Boru je organizovana tribina posvećena zaštiti okoline.
Na skupu se razgovaralo o realizaciji više projekata koji se odnose na zaštitu vazduha, upravljanje otpadom i primenu ciljeva održivog razvoja u planu razvoja grada Bora. Namera organizatora tribine bila je da informiše i motiviše građane, da javnost uključi u proceduru uobličavanja dokumenata javne politike u oblasti ekologije.
„U toku je procedura donošenja Nacionalnog plana kvaliteta vazduha i desetogodišnjeg plana kvaliteta vazduha Grada Bora. Ovi planovi moraju da sadrže mere i aktivnosti sanacije izvora zagađenja, rešavanje ovog višedecenijskog problema, kao i predvide potrebna sredstva i nosioce aktivnosti. Kada je reč o Boru očekivanja su da će najavljenom dogradnjom Topionice i zagađenje vazduha u gradu i okolini biti u skladu sa propisima i zakonima u oblasti zaštite okoline“, istakao je Viša Tasić, naučni savetnik u Institutu za rudarstvo i metalurgiju u Boru.
Organizator eko tribine povodom Svetskog dana planete Zemlje bilo je Društvo mladih istraživača u Boru, u saradnji sa Gradskom upravom i udruženjima Dom omladine i Alternativa.
