19. Sabor narodnog stvaralaštva Timočke krajine u Luki
BOR – U selu Luka pored Bora sinoć je održan 19. Sabor narodnog stvaralaštva Timočke krajine, na kome je učestvovalo pet kulturno umetničkih društava. Osim domaćina, na Saboru su se predstavili i članovi KUD-va iz Dubočana, Neresnice, Manastirice i Gamzigrada, a publika je imala priliku da vidi nastupe frulaša, pevača izvornih pesama i splet narodnih igara. Oko 200 učesnika na najlepši način je, još jednom, prikazalo izvorno stvaralaštvo mesta iz kojeg dolaze.
Sabor ove godine nije imao takmičarski, već revijalni karakter, a najboljim izvođačima po oceni žirija, dodeljena su priznanja i pehari.
„Sabor narodnog stvaralaštva Timočke krajine“ održan je pod pokroviteljstvom Grada Bora, u organizaciji mesne zajednice Luka.
