15. april – zvaničan završetak grejne sezone
BOR, SRBIJA – Grejna sezona u Srbiji zvanično se završava danas, ali sve toplane imaju obavezu da dežuraju do trećeg maja i da isporučuju toplotnu energiju u zavisnosti od spoljne temperature.
U borskoj Toplani kažu da će grejna sezona i u Boru biti nastavljena i da će građani koji su priključeni na sistem daljinskog grejanja imati tople radijatore u stanovima sve dok je spoljna temperatura relativno niska.
Za građane je najvažnije što cene grejanja miruju, a tokom sezone od 60 toplana u Srbiji samo njih osam je povećalo cene zbog usklađivanja sa cenama energenata.
Toplane u Srbiji su obećale da će sa resornim ministarstvom razmotriti i izmene Uredbe da se početak grejne sezone, umesto 15. oktobra, zbog klimatskih promena, pomeri na 1. oktobar.
