55 miliona dinara vraćeno Fabrici kablova u Zaječaru
ZAJEČAR – Odlukom Vlade Republike Srbije gradu Zaječaru će biti uplaćeno 55 miliona dinara za povraćaj sredstava Fabrici kablova naplaćenih na ime ekološke takse, rekao je na konferenciji za novinare gradonačelnik Boško Ničić. Kako je dodao, očekuje da poljska firma ispuni reč i preseli fabriku iz Krakova, koja bi u Zaječaru zaposlila oko 900 radnika.
Ničić je na konferenciji, između ostalog, istakao da su u toku pregovori sa više investitora u oblasti proizvodnje i uslužnih delatnosti, a da će konkretni rezultati biti poznati najkasnije do septembra naredne godine. Među potencijalnim investitorima je i jedna zapadnoevropska firma za proizvodnju auto kablova, koja bi uposlila 1200 radnika.
