Za grejnu sezonu utrošeno 46 hiljada tona uglja
BOR – Od početka grejne sezone u Javno komunalnom preduzeću Toplana utrošeno je ukupno 46 hiljada tona uglja.
Prema rečima direktora borske Toplane Milutina Simića, problem sa napajanjem električnom energijom koji se dogodio pred početak i nekoliko puta tokom grejne sezone, kada je Toplana ostajala bez struje je rešen. Kvar na trafo stanici tri, zbog koga je napajanje prebačeno na trafo stanicu u Velikom Krivelju, je saniran i borska Toplana sada ima mnogo stabilnije snabdevanje.
Iako je grejna sezona zvanično završena, građani će narednih dana, do 3.maja, u zavisnosti od spoljne temperature i naloga Ministarstva energetike, imati grejanje u jutarnjim i večernjim satima.
Grejanja jutros nije bilo zbog radova na jednom od izmenjivača i postavljanju reduktora, kažu u borskoj Toplani.
