Sabor Svete Petke u Osniću
BOLJEVAC – U selu Osnić kod Bolevca, održan je 10. Sabor Svete Petke. Manifestacija je okupila oko tristotine učesnika, a osim folklornih ansambala sa domaćeg terena, na Saboru su učestvovali i gosti iz Kule u sesednoj Bugarskoj. Organizatori tradicionalnog Sabora su Mesna zajednica Osnić i “ Kulturno umetničko društvo “Aleksa Nikolić“ iz ovog sela, a pokrovitelj je opština Boljevac.
