Majstor trube Dejan Petrović i Big bend oduševili Borane
BOR – Jedinstvenom muzikom koja spaja nespojivo, prevazilazi žanrovsku podelu i pokreće masu, majstor trube, višestruki pobednik Sabora u Guči i nosilac nagrade Prva truba sveta, Dejan Petrović, oduševio je i borsku publiku. Istaknuti instrumentalista Boranima se sa Big bendom predstavio u amfiteatru Doma kulture. Više od dva sata gradom bakra orila se muzika koja spaja tradicioionalne srpske zvuke sa rokenrolom, fankom, džezom, pa i metalom.
Na pitanje koliko mu znači titula koji već neko vreme nosi, ambasador srpske trube, Dejan Petrović je rekao: „Koliko prija, toliko donosi i veliku obavezu koju morate ispoštovati u svakom trenutku. Velika je titula i velika čast, ali nosi veliku odgovornost. Svakim nastupom se trudim da ovu čast i ispoštujem“.
Ovakva muzika dopala se Boranima, pa i posle nekoliko pozdrava, muzičarima nisu dozvoljavali da odu sa bine. Fuzija zvuka tradicionalnih instrumenata trubačkog orkestra i drugih instrumenata koji predstavljaju suprotnost tome, pokreću i one koji se ne bi izjasnili kao ljubitelji trube i trubača.
„Prvenstveno ideja je bila da, kako ja volim da kažem, spojimo starke i opanke i srpsku trubu približimo mlađim generacijama. Ideju opravdavamo svakim nastupom kome prisustvuju sve generacije, dolaze i oni koji nikada nisu bili ni u Guči ni na bilo kom saboru, koji čak i ne vole klasičnu trubu. Koncerte smo organizovali i u Beogradu i zaista privukli različitu publiku. Mislim da je to veliki uspeh“ – dodao je Petrović.
Koncert je u Boru tradicionalno organizovan povodom proslave Dana rudara i dana Rudarsko-topioničarskog basena Bor. Samo dan ranije Dejan Petrović i Big bend nastrupali su i pred Majdanpečanima.
