Svaki treći pacijent iz Covid ambulante u Majdanpeku sa pneumonijom
U poslednja 24 sata, od 18 pacijenata sa simptomima sumnjivim na korona virus, koliko ih se javilo Covid ambulanti, u majdanpečkom Domu zdravlja, kod trećine, odnosno kod šest osoba dijagnostikovana je upala pluća. U međuvremenu broj hospitalizovanih, u Kliničkom centru Niš, odnosno pozitivnih na Covid- 19 popeo se na sedam.
Od početka epidemije virus je dijagnostikovan kod 11 pacijenata, a dva su preminula od posledica ove infekcije.
Na rezultate PCR testa trenutno čeka preko dvadeset osoba sa simptomima nalik koroni i svi oni nalaze se u kućnoj izolaciji. Iz Doma zdravlja „Dr Veroljub Cakić“ u Majdanpeku apeluju na poštovanje mera karantina, što prethodnih dana nije bio slučaj.
