Igre bez granica
Sportska manifestacija „Igre bez granica“, održana je danas u sali OŠ“Branko Radičević“ u Boru. Već tri godine, đaci svih borskih osnovnih škola koji pohađaju šesti razred, kroz različite sportske discipline pokazuju svoju spretnost, brzinu i timski duh. Ove godine, a povodom obeležavanja Svetskog dana borbe protiv dijabetesa, Patronažna služba Doma zdravlja u Boru pridružila se ovoj sportskoj manifestaciji. U duhu očuvanja zdravlja i važnosti sporta za zdrav život, deci je kroz predavanje ukazano na značaj prevenciju u borbi protiv dijebetesa.Tom prilikom je naglašeno da su pravilna ishrana i fizička aktivnost najsigurnija zaštita od razvoja dijabetesa tipa 2.
Osnovna škola Branko Radičević pokazala se kao dobar domaćin, pa je odziv učesnika kao i prethodne dve godine bio odličan. Za najuspešnije ekipe obezbeđene su nagrade: pehari za prva tri tima, medalje za članove pobedničkih ekipa a svim ostalim učesnicima dodeljene pohvalnice.Organizator Manifestacije „Igre bez granica“ je Asocijacija „Sport za sve“, a Generalni pokrovitelj Opština Bor.
