Zabranjen saobraćaj kamionima težim od 12 tona kroz Bor
BOR – Na osnovu odluke koju su na poslednjoj sednici Skupštine grada Bora usvojili odbornici, teretni saobraćaj u Boru zabranjen je za kamione teže od 12 tona. Saobraćaj će biti preusmeravana na obilaznicu preko Oštrelja, uz određene izuzetke, kamione koji dobiju dozvolu od Gradske uprave. Nju mogu dobiti vozila koja se koriste za snabdevanje maloprodajnih objekata ili pumpi, vozila kurirskih službi, auto škola ili ukoliko do privrednog subjekta ne postoji alternativni put.
Prema rečima gradonačelnika Bora Aleksandra Milikića, cilj je da se sačuva putna infrastruktura u gradu, a odluka je morala da sačeka rekonstrukciju obilaznice, koja je završena krajem prošle godine.
Odbornici opozicije kritikovali su ovu odluku, jer smatraju da ona neće sačuvati puteve, posebno u okolini Bora koji potpadaju pod republičko održavanje.
Kako je najavio gradonačelnik Bora, putevi Bor – Selište i put prema Brezoniku i Krivelju biće u narednom periodu potpuno rekonstruisani iz sredstava republičkog budžeta.
