Raste broj zaraženih koronom, ali su simptomi blagi
BOR – Kovid ambulanta „Rudar“ u Boru od ponedeljka, 4. jula, radiće od 7 do 15 sati, obaveštavaju iz Doma zdravlja.
Inače, broj zaraženih korona virusom u Srbiji ponovo raste, ali nema razloga za brigu, kaže epidemiolog Branislav Tiodorović i dodaje da su trenutno aktivne samo podvarijante omikrona.
“Od simptoma tu je glavobolja, gubitak čula mirisa i ukusa i bez spuštanja na pluća„, kaže Tiodorović.
On je preporučio građanima da prime treću ili četvrtu dozu vakcine, napominjući da će to najviše koristiti hroničnim bolesnicima i starijim osobama.
