Raste broj zaraženih koronom, ali su simptomi blagi

0
01072022_kovidambulantaRudar

BOR – Kovid ambulanta „Rudar“ u Boru od ponedeljka, 4. jula, radiće od 7 do 15 sati, obaveštavaju iz Doma zdravlja.

Inače, broj  zaraženih korona virusom u Srbiji ponovo raste, ali nema razloga za brigu, kaže epidemiolog Branislav Tiodorović i dodaje da su trenutno aktivne samo podvarijante omikrona.

Od simptoma tu je glavobolja, gubitak čula mirisa i ukusa i bez spuštanja na pluća„, kaže Tiodorović.

On je preporučio građanima da prime treću ili četvrtu dozu vakcine, napominjući da će to najviše koristiti hroničnim bolesnicima i starijim osobama.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE