Nova školska godina počinje štrajkom
BOR – Novа školskа godinа zа učenike osnovnih i srednjih školа počinje sutra. Od 11 osnovnih i srednjih škola u Boru, koje su u sastavu Foruma obrazovanja, u deset će prvog dana nove školske godine biti organizovan štrajk. Samo u Brestovcu nastava će biti redovna. U Osnovnoj školi Branko Radičević biće u štrajku samo nastavnici viših razreda, a u Mašinsko elektrotehničkoj članovi Unije sindikata delimično će štrajkovati. Unija Sindikata prosvetnih radnika Srbije donela je Odluku o zakonskom štrajku prema kojoj će časovi biti skraćeni na 30 minuta. Zahtevi prosvetnih radnika su povlačenje iz procedure nacrta Zakona o zaposlenima u javnim službama, hitno potpisivanje protokola o zaradama kojim će plate porasti na nivo iznad republičkog proseka, i povlačenje i izmene svih propisa koji zaposlene u prosveti ostavljaju bez posla.
