Školski policajci spremni za 1. septembar
BOR – Policijska uprava Bor od prvog septembra će u zonama škola sprovoditi pojačanu kontrolu saobraćaja radi bezbednosti đaka, prvenstveno prvaka koji će uskoro i samostalno ići do škole. Prema rečima školskog policajca Baneta Jovanovića, prisustvo školskih policajaca u borskim školama do sada je bilo korisno u cilju povećanja bezbednosti đaka, a smanjen je i broj slučajeva vršnjačkog nasilja.
Tokom septembra Policijska uprava će, kao i svake godine, za najmlađe učesnike u saobraćaju organizovati različite edukativne radionice. Jedna od aktivnosti biće predavanja na temu „Osnovi bezbednosti dece“ za đake četvrtog i šestog razreda. Novina ove godine je i uključivanje pripadnika Sektora za vanredne situacije u edukaciju školske dece. Od pet Osnovnih škola u Boru, četiri imaju školskog policajca, a seoske škole takođe redovno obilaze policijske patrole.
