f6865ff4754a7a30ee2a9bfc3480a5ab

BOR- Budžet republike Srbije u 2018.godini, s obzirom na postojeći suficit,  je razvojni i značajan  deo finanasijskih sredstava biće namenjen prosveti. Osim povećanja plata prosvetnim radnicima, u planu su ozbiljne reforme u ovoj oblasti. Predviđena su ulaganja  u veliki broj projekata, kao što je reforma gimnazijr koja obuhvata i ostale nivoe obrazovanja , a pokrenuti su i projekti komercijalne studije u Srbiji ,rečeno je prilikom posete ministra prosvete u Vladi Srbije Mladena Šarčevića i njegovih saradnika borskim školama.

Ono što me posebno raduje , to su novi sektori za preduzetničke digitalne kompetencije.To smo tokom godine spontano razvijali uz pomoć privrede tako da sada i dualno obrazovanje, finansijska pimenost učeničke kompanije, đačke zadruge omogućavaju đacima da se  brzo zaposle, tako da ćemo se o tome posebno brinuti. Digitalne kompetencije i program  informatike u petom razredu trenutno je hit u Evropi“,rekao je ministar prosvete Mladen  Šarčević.

Nakom posete predstavnika ministarstva prosvete  borskim školama, planovima će biti sagledani neophodni profili u ovim obrazovnim ustanovama

Na taj način šaljemo i poruku poslodavcima, da osim rudarske struke u Boru može da bude i drugih obrazovnih profila i u skladu sa potrebama ćemo ih školovati“ , dodao je Šarčević.

Osim reforme obrazovanja, i u opštini  Bor  u planu je  nastavak ulaganja  u sanaciju škola.Shodno ovakvoj odluci  budžetom  su predviđena značajna finansijska sredstva.

U narednoj godini planiramo,između ostalog, rekonstrukciju škole u Zlotu, ali i ulaganja u investicije koje se odnose na bezbednost dece u školama, istakao je predsednik opštine Bor, Aleksandar Milikić.

On je još dodao da je opštinskim budžetom planiran delimičan  nastavak izgradnje fiskulturne sale u osnovnoj školi u Brestovcu.

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE