Završnica konkursa za najmlađe povodom nedelje zdravlja usta i zuba
Deca predškolskog uzrasta i učenici osnovnih škola imali su mogućnost protekle tri nedelje da pošalju likovne i literarne radove na konkurs čija je tema zdravlje usta i zuba. Ovi radovi biće prikazani sutra u Zavodu za javno zdravlje „Timok“ u Zaječaru.
ZAJEČAR – Zavod za javno zdravlje „Timok“ iz Zaječara organizovao je povodom Svetske nedelje zdravlja usta i zuba, konkurs na temu „Čuvam svoje zube, ponosim se osmehom“ za decu predškolskog uzrasta i učenike osnovnih škola. U ovoj zdravstvenoj ustanovi su zadovoljni odzivom najmlađih, a 7. juna će biti organizovana izložba likovnih radova i dodela nagrada najboljima na konkursu. Na konkursu su mogli da učestvuju likovni i literarni radovi mališana.
Cilj je da se najmlađima skrene pažnja na značaj dobrog održavanja higijene usta i zuba i redovnih kontrola kod zubara, ne samo zbog toga što se na taj način čuvaju zubi, već i gotovo svi unutrašnji organi kod čoveka.
