Oproštaj od Dr Srđana Petrovića
U Boru je održana komemoracija povodom smrti dr Srđana Petrovića, lekara, vršioca dužnosti direktora bolnice, člana Gradskog veća. Kao višegodišnji pedijatar u Domu zdravlja u Boru, dr Petrović je ostavio neizbrisiv trag u životima mnogih porodica. Njegov odnos prema pacijentima bio je ispunjen toplinom, razumevanjem i nesebičnom posvećenošću, saopšteno je na skupu sećanja kojem su prisustvovale mnoge kolege, saradnici, prijatelji, porodica i predstavnici Ministarstva zdravlja.
BOR – U Boru je održana komemoracija povodom smrti dr Srđana Petrovića, v.d. direktora Opšte bolnice Bor i člana Gradskog veća.
Prema rečima dr Mirsada Đerleka, državnog sekretara Ministarstva zdravlja, njegovim preranim odlaskom u zdravstvenom sistemu Srbije, ne samo Bora, ostala je velika praznina. Bila je čast poznavati ga, istakao je Đerlek.
„Petrović je bio u potpunosti posvećen lekarskom pozivu, poznat po prijateljskom odnosu sa pacijentima, pre svega sa decom koju je voleo i uvažavao. Bio je više od lekara, uteha zabrinutim roditeljima i oslonac kolegama, uvek spreman da pruži savet i podršku„, reči su njegovih kolega i saradnika.
„Dr Srđan Petrović je rođen 1972.godine u Nišu. U Bor je došao 1999. godine, zaposlivši se u Školskom dispanzeru gde je započeo karijeru. Bio je izuzetno predan lekarskom pozivu koji je obavljao sa neizmernom ljubavlju. Deca su ga obožavala, roditelji veličali. Oktobra 2024. je imenovan za vršioca dužnosti direktora Opšte bolnice Bor. Tu je posao obavljao sa puno entuzijazma borivši se za unapređnje zdravstvenog sistema. Pokrenuo je mnoge projekte koje, nažalost, nije uspeo da realizuje. Divan kolega, odan prijatelj, posvećen porodici koju je obožavao. Njegov odlazak je nenadoknadiv gubitak ne samo za njegovu porodicu i najbliže, već i za sve koji smo ga poznavali i imali čast da radimo i družimo se sa njim„, naglasila je zamenica direktora Opšte bolnice Bor dr Vesna Jović Bugarinović.
Kao član Gradskog veća, dr Srđan Petrović se zalagao se za poboljšanje zdravstvenih usluga u kontekstu unapređenja kvaliteta lečenja pacijenata i položaja zaposlenih, rečeno je na komemoraciji.
„Izgubili smo velikog oca, čoveka i prijatelja. Sećaćemo ga se po dobru, po veličini koju je nosio. Tužan je ovo dan za nas i grad Bor. Uvek ćeš biti u našim srcima, volećemo te, ceniti i poštovati„, rekao je gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić.
„Zajedno smo radili na poboljšanju uslova u Domu zdravlja i bolnici. Bio je član Gradskog veća koji nije vodio računa samo o zdravstvu koje mu je bilo u nadležnosti, već se zalagao za unapređenja i u ostalim oblastima„, kazao je zamenik gradonačelnika Bora Milivoje Janošević.
Skup sećanja na dr Srđana Petrovića počeo je minutom ćutanja, a skupštinska sala u Boru je bila premala za sve koji su došli da mu odaju poslednju počast. Zbog njegovih zasluga i odnosa prema lekarskoj profesiji predloženo je da buduća gradska bolnica nosi ime dr Srđan Petrović.
