Akademija za buduće čuvare planete Zemlje
SRBIJA – Iz Nacionalnog parka Đerdap podsećaju da je u toku prijem druge generacije polaznika WWF Akademije za prirodu i budućih ambasadora zastićenih područja. Prijavljivanje za Akademiju je počelo još 1. aprila i trajaće do 10. maja, a čitav program osmišljen je tako da nastavnici i učenici osnovnih i srednjih škola nauče da žive na održiv način i aktivno i kreativno zaštite prirodu. Inače, ovaj projekat Svetske organizacije za prirodu, koja svoju mrežu ima u oko 100 zemalja, u Srbiji se realizuje u saradnji sa nekoliko nacionalnih parkova, među kojima je i najveći među njima, Nacionalni park Đerdap. Akademija za prirodu zapravo je deo regionalnog projekta „Zastićena područja za prirodu i ljude“ koji je započet još 2015. godine i koji će trajati do 2019., a sve u cilju razvoja zastićenih područja, razvijanja obrazovnih programa, kao i poboljšanja komunikacije sa lokalnom zajednicom i njenog upravljanja zastićenim područjima.
