Ambasador Slovenije u Boru
BOR – Predstavnici Ambasade Slovenije posetili su Bor. Za njegovu ekselenciju, ambasadora Slobodana Šešuma i državnu sekretarku Vesnu Humar organizovan je prijem u gradskoj kući. Razvoj i negovanje kulture slovenačke zajednice u Boru, čiji je nosilac Udruženje „Drago Čeh“, kao i saradnja u drugom oblastima poput obrazovanja i privrede bile su teme razgovara na ovom svečanom sastanku.
„U Boru sam bio više puta. Raduje kada vidim promene. Primetno je da lokalna samouprava pomaže Udruženju „Drago Čeh“, a sada smo razgovarali o unapređenju dalje saradnje“ kazao je Slobodan Šešum ambasador Slovenije u Srbiji.
„Bor je multinacionalna sredina u kojoj ne želimo deobe, već međusobno uvažavanje i poštovanje kako bi smo nastavili da čuvamo bogatsvo različitosti koje Bor čine posebnim“ istakao je gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić.
Realizovanje zajedničkih projekata u mnogim oblastima, posebno kada je reč o obrazovanju, kulturi i jeziku naroda koji ovde žive i rade su svakako planovi razvoja Bora, rečeno je na prijemu gostiju iz Slovenije.
